25 Kasım 2010 Perşembe

mmmmmmmmmmmiiiiiimmmmm....

Sevgili Deli Anne beni mimlemiş. Mim konusunda çok başarılı olduğum söylenemez :) idare ediverin bu seferlik. Deli Anneye teşekkür ediyorum, ayrıca çok kısa bir zaman oldu onun bloglardaki varlığını keşfedeli ama nasıl tatlı tatlı yazıyor anlatamam bide Selim'i var ki görmeden içimin gittiği keşfetmemiş olanlara burdan şiddetle tavsiye ediyorum.
Başlayalım mı? Hadi Başlayalım :)

En Sevdiğiniz Kelime: Seni Seviyorum... Kelime değil elbet 2 kelime birleşimi cümle...:)

Nefret Ettiğiniz Kelime: Daha ne yapacağını bilmeden hayır diyenler varya. İşte o zaman hayırdan nefret ediyorum.

Ne sizi heyecanlandırır? Başarmış olmak, yapamadığımı yapmaya başladığımda konu her ne olursa olsun müthiş bir heyecan duyarım ve sürprizler tabiki...

Heyecanınızı ne öldürür? Kötü bir yanım bu eleştiriye pek açık değilim. O yüzden eleştiriler özellikle yıkıcıysa heyecanımı hemen kaybeder karamsarlığa kapılırım. Eleştrildiğimde yapabileceğimin gazını isterim birazcık.

En sevdiğiniz ses: Müzik benim vazgeçilmezim. Çalışırken, ütü yaparken, yemek yaparken kulağımda yada dilimde illaki bir melodi vardın. Kalabalık sofra sesleri, çocuk kahkası, kızımın kahkahası...

Nefret ettiğiniz ses: Kulak tırmalayıcı tüm sesler. Bağırarak konuşan kadın sesi bunuda sevmiyorum.

Hangi mesleği yapmak istemezsiniz? Hep masabaşı işler bana göre değil derdim şimdi ise masabaşında çakılı kaldım oturuyorum. İktisat, işletme, muhasebe bu tarz hesap işlerini yapmak istemezdim. Ama ne yazıkki yapıyorum.

Hangi doğal yeteneğe sahip olmak istersiniz? Güzel sanatların herhangi bir dalı olabilir hiç sorun değil. Hepside beni mutlu ederdi. Daha önce bir seramik kursu deneyimim vardı. Muazzam zevk almıştım.

Kendiniz olmasaydınız kim olmak isterdiniz? Bi kadın var içten içe çok kıskanıyorum onu Güler Sabancı. Sanırım o olmak isterdim.

Nerede Yaşamak İsterdiniz? Ilıman iklimin hakim olduğu her yerde yaşayabilirim. Bulunduğum şehirdende son derece memnunum bu arada.

En önemli kusurunuz? Eleştiriye açık değilim. Fazla kontrolcüyüm. Her yaptığımın güzel olmasını isterim. Kısaca kendimi yer bitiririm.

Size en fazla zevk veren kötü huyunuz? Böyle bir soruya yanıtım yok malesef :). Böyle bir huyum yok şükür.

Kahramanınız kim? Kız çocuklarının kahramanları kimdir? Tabiki babam... Kimse kıskanmasın ;)

En çok kullandığınız kötü kelime: En fazla boş bulunup oha derim. Kötü kelime pek kullanmam. Evde zaten mevcut bir uyarı mekanizması var hemen uyarıyor 'çok kötü bir kelime o anne, baba'..

Şu an ki ruh haliniz? Parçalı bulutlu, güneşte açabilir, yağmurda yağabilir dengesiz karışık...

Hayat felsefenizi hangi slogan özetler: Gülümse, gülmek bir çok hastalığa şifa ve umuttur ayrıca buşaıcıdır... Doğru bildiklerini söylemekten korkma... Haksızlığa uğrayanın yanında ol... Sen başkalarını mutlu et ki Allahda seni mutlu etsin.

Mutluluk rüyanız nedir? Sevdiklerimin sağlıklı, huzurlu ve mutlu olması...

Sizce Mutsuzluğun tanımı nedir? Zaman zaman hissettiğimiz, hayatın güzel yönlerini görmekte zorlandığımız an.

Nasıl ölmek isterdiniz? Ölüm ve sonrasına inanırım. Ölüm sonrası için hazırlıklı olarak ölmek isterim. Hazırım demek! isterim...

Öldüğünüz zaman cennete giderseniz Allah'ın size ne söylemesini istersiniz? Cennetin kapıları sana ve sevdiklerine açık demesini isterim :)

Sorular ve cevaplar bitti. Aşağıda ismini görenlerdende en kısa zamanda yanıt bekliyorum. Sevgiler...

6 yorum:

 1. Deli Anneye ben de bayılıyorum. Sanki karşılıklı sohbet ediyor:) Bu mimler çok iyi oluyor. Takip ettiğimiz blog dostlarını daha derinden tanımış oluyoruz. Paylaşım için teşekkürler. Sevgiyle.

  YanıtlaSil
 2. Hayal Arkadaşlarım, ben teşekkür ederim zaman ayırıp okuduğun için. Baki muhabbetle...

  YanıtlaSil
 3. İlknur' cum, inanır mısın okuduğum hiç bir özelliğin beni şaşırtmadı.
  Balküpü' nün, aklı ermeye başladığında ilk farkedeceği şeylerden biri ne kadar mükemmel bir anneye sahip olduğu gerçeği olacaktır.
  Sen hiç değişme, hep böyle kal.
  En kısa zamanda ben de gereğini yerine getireceğim.. Çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 4. mim için teşekkür ediyorum ama ben yanıtlamıştım daha önceden ;)

  YanıtlaSil
 5. Asuman ablacım çok teşekkür ederim güzel sözlerin için:) Nasıl mutlu ettin beni anlatamam.

  Syhn gözümden kaçmış :) bu mimi yanıtlamayan bir blogger dahi kalmayacak sanırım:)

  YanıtlaSil
 6. İlknur' cum bende de bir mimin var. Uğrarsan sevinirim.

  YanıtlaSil